MACCONNELL DIVISION CLARKSON CARNIVAL FISU GS #2         Page 1

                          USCSA Team Scoring  1/31/18                           

   Best three 'A' team members's combined times make up the team's total time   
                 If needed ghost times of 3:51.67 will be used.                 

Team : CLKSN
Total Time :  6:22.77   Rank : 1   10 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
     A     DAIGLE, Thomas           1:03.92 (1)    59.82 (1)  2:03.74 (1) (1) *
     A     MRAK, Colden             1:06.90 (6)  1:02.38 (9)  2:09.28 (8) (7) *
     A     MURRAY, Greg             1:08.17 (9)  1:01.58 (7)  2:09.75 (9) (2) *
     A     CURTIS, Griffin          1:08.58 (13) 1:03.13 (10) 2:11.71 (10)(8) 
     A     LACASSE, Nick            1:08.37 (11) 1:03.96 (12) 2:12.33 (12)(10)
     A     YOVIENE, Andrew              DNF                                   

Team : CAST
Total Time :  6:25.90   Rank : 2   8 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
     A     RECHBERGER, Paul         1:04.14 (2)    59.93 (2)  2:04.07 (2) (2) *
     A     KLINDIC, Jan             1:05.93 (4)  1:01.02 (4)  2:06.95 (3) (3) *
     A     KELLY, Connor            1:10.05 (17) 1:04.83 (16) 2:14.88 (15)(3) *
     A     ERIKSSON, Oskar              DNF                                   
     A     HEALD, Cameron               DNF                                   
     A     SMITH, Anton             1:08.56 (12)     DNF                      

Team : BAB
Total Time :  6:28.80   Rank : 3   21 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
     A     BLANCHARD, Jack          1:05.72 (3)  1:01.35 (6)  2:07.07 (4) (4) *
     A     HENDERSON, Macintyre     1:07.37 (7)  1:01.28 (5)  2:08.65 (7) (6) *
     A     DELUCA, Dougie           1:09.39 (15) 1:03.69 (11) 2:13.08 (13)(11)*
     A     ROBINSON, Sean           1:08.62 (14) 1:04.59 (14) 2:13.21 (14)(12)
     A     WOLFSON, Eli             1:11.53 (18) 1:06.77 (17) 2:18.30 (17)(14)
     A     BOLAND, John             1:13.99 (22) 1:08.01 (19) 2:22.00 (19)(5) 

Team : UCONN
Total Time :  6:40.36   Rank : 4   18 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
     A     CHAMBERS, Brian          1:07.51 (8)  1:00.71 (3)  2:08.22 (5) (5) *
     A     WHITE, Michael           1:08.25 (10) 1:04.03 (13) 2:12.28 (11)(9) *
     A     SPENCER, Fitch           1:12.43 (20) 1:07.43 (18) 2:19.86 (18)(4) *
     A     ILIES, Vlad Maximilian       DNF                                   
     A     DEMUYT, Joseph               DNF                                   
     A     RILEY, Aidan                 DNF                                   

Team : UMASS
Total Time :  7:19.10   Rank : 5   48 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
     A     COSTELLO, Jeffrey        1:14.09 (23) 1:09.45 (21) 2:23.54 (21)(15)*
     A     MARTIN, John             1:13.76 (21) 1:11.81 (23) 2:25.57 (22)(16)*
     A     KIRLEY, Mason            1:18.59 (26) 1:11.40 (22) 2:29.99 (23)(17)*
     A     BYRON, Brendan           1:09.76 (16)     DNF                      
     A     GLICKMAN, Jonah          1:17.80 (25)     DNF                      

Team : BROWN
Total Time :  9:07.15   Rank : 6   1 Ghost Time Used   51 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
     A     Asberg Montgomery, Fili  1:14.10 (24) 1:08.94 (20) 2:23.04 (20)(6) *
     A     CHEN, Michael            1:28.47 (27) 1:23.97 (25) 2:52.44 (24)(18)*

Team : NEC
Total Time :  9:30.64   Rank : 7   1 Ghost Time Used   47 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
     A     LAURENT, Calixte         1:06.56 (5)  1:01.80 (8)  2:08.36 (6) (1) *
     A     WHITE, Matt              1:52.17 (29) 1:38.44 (26) 3:30.61 (26)(19)*

Team : STA
Total Time : 10:00.33   Rank : 8   2 Ghost Times Used   67 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
     A     HEALD, Lucas             1:12.27 (19) 1:04.72 (15) 2:16.99 (16)(13)*
     A     CONRAD, Alexander            DNS                                   
     A     PAGE, Benji                  DNF                                   
     A     WIRTH, Joseph                DNF                                   

Team : MIT
Total Time : 10:36.51   Rank : 9   2 Ghost Times Used   61 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
     A     POPOV, William           1:29.66 (28) 1:23.51 (24) 2:53.17 (25)(7) *
     A     SMITH, Daniel                DNF                                   
     A     NOEL, Jeremy                 DNF                                   

31-01-18 /                          LIST: FLM0918       USA    .         GM0 / 2
--------------------------------------------------------------------------------
DATA PROCESSING BY SPLIT SECOND TIMING                                     TIMING
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ NEW PAGE ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


//