USCSA MACCONNELL DIVISION                     Page 1

                          USCSA Team Scoring  2/ 9/19                           

   Best three 'A' team members's combined times make up the team's total time   
                 If needed ghost times of 2:22.68 will be used.                 

Team : CAST
Total Time :  4:45.71   Rank : 1   17 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
   6 A     RECHBERGER, Paul           46.91 (4)    46.31 (3)  1:33.22 (3) (2) *
  47 A     MACKIE, Logan Rip          48.08 (14)   47.14 (9)  1:35.22 (13)(5) *
  29 A     KLINDIC, Jan               49.57 (19)   47.70 (16) 1:37.27 (16)(10)*
  28 A     SMITH, Anton               49.71 (20)   49.29 (27) 1:39.00 (20)(9) 
  49 A     SHEEHAN, Neil              51.97 (33) 1:00.58 (45) 1:52.55 (41)(19)
  37 A     HEALD, Cameron               DNF          DNS                      

Team : CLKSN
Total Time :  4:52.66   Rank : 2   24 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
  17 A     DAIGLE, Thomas             47.35 (8)    46.53 (5)  1:33.88 (6) (3) *
  31 A     LACASSE, Nick              50.33 (23)   48.96 (22) 1:39.29 (21)(10)*
  26 A     MRAK, Colden               50.99 (29)   48.50 (21) 1:39.49 (22)(11)*
  34 A     KUBOTA, Kelsey             52.50 (34)   51.49 (33) 1:43.99 (30)(1) 
  27 A     BRISELDEN, Nathan            DNF          DNS                      
  23 A     YOVIENE, Andrew            49.72 (21)         DSQ                  

Team : UCONN
Total Time :  5:06.73   Rank : 4   39 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
  33 A     DEMUYT, Joseph             50.59 (25)   48.20 (20) 1:38.79 (19)(8) *
  24 A     ILIES, Vlad Maximilian     51.60 (31)   50.89 (31) 1:42.49 (29)(14)*
  44 Unsco RILEY, Aidan               53.59 (37)   51.86 (34) 1:45.45 (32)(16)
  21 A     CHAMBERS, Brian            49.11 (16)   59.25 (44) 1:48.36 (36)(17)*
  48 A     CHAMBERS, Matthew          51.64 (32) 1:04.26 (47) 1:55.90 (43)(2) 
  52 A     DEWITT, Eric             1:16.92 (49)   58.31 (43) 2:15.23 (47)(20)

Team : BAB
Total Time :  5:07.90   Rank : 3   38 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
  20 A     HENDERSON, Macintyre       49.82 (22)   48.13 (19) 1:37.95 (18)(7) *
  38 A     WOLFSON, Eli               52.78 (35)   51.42 (32) 1:44.20 (31)(15)*
  16 A     BLANCHARD, Jack            58.39 (43)   47.36 (12) 1:45.75 (34)(16)*
  25 A     ROBINSON, Sean           1:05.98 (45)   49.25 (26) 1:55.23 (42)(21)

Team : STA
Total Time :  5:29.57   Rank : 5   34 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
  35 A     HEALD, Lucas               50.75 (28)   49.94 (28) 1:40.69 (26)(13)*
  50 A     BERGE, Jack                54.28 (39)   54.50 (39) 1:48.78 (37)(18)*
  51 A     GILMAN, Jared            1:05.22 (44)   54.88 (42) 2:00.10 (44)(3) *

Team : UMASS
Total Time :  5:30.85   Rank : 6   57 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
  41 A     GLICKMAN, Jonah            55.10 (40)   53.71 (37) 1:48.81 (38)(18)*
  42 A     COSTELLO, Jeffrey          56.19 (41)   54.41 (38) 1:50.60 (39)(19)*
  43 A     MARTIN, John               56.84 (42)   54.60 (40) 1:51.44 (40)(20)*

Team : NEC
Total Time :  5:44.59   Rank : 7   1 Ghost Time Used   75 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
   1 A     FASSINA, Giovanni          50.69 (27)   49.14 (25) 1:39.83 (25)(13)*
  32 A     LAURENT, Calixte           51.58 (30)   50.50 (30) 1:42.08 (27)(14)*
  53 A     KINVILLE, Caleb          1:23.38 (50)     DNF                      
  46 A     WHITE, Matt              1:11.87 (47)     DNF                      

Team : MIT
Total Time :  6:55.07   Rank : 8   2 Ghost Times Used   118 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
  45 A     SMITH, Daniel            1:06.59 (46) 1:03.12 (46) 2:09.71 (46)(22)*

Team : BENT
Total Time :  7:08.04   Rank : 9   3 Ghost Times Used   144 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
  30 Indiv ROMAN, Zachary           1:12.31 (48)   49.99 (29) 2:02.30 (45)(4) 

//