Licensed to Babson College            HY-TEK's Meet Manager 10/25/2008 04:29 PM
                         Babson v. Clark - 10/25/2008                          
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Babson College-NE  'A'                                 NT    1:57.98   11  
     1) Mosk, Mallory                   2) Nadkarni, Nikita               
     3) Filippini, Mia                  4) Bishop, Brittany               
                  30.55     1:03.26 (32.71)     1:30.70 (27.44)     1:57.98 (27.28)
  2 Clark University  'A'                                  NT    2:05.11    4  
     1) Akerfelds, Dana                 2) Hanson, Caitlin                
     3) Lagasse, Kayleigh               4) Stone, Lindsey                 
                  31.04     1:07.80 (36.76)     1:37.69 (29.89)     2:05.11 (27.42)
  3 Babson College-NE  'B'                                 NT    2:09.02    2  
     1) Stone, Christina                2) Frenette, Julia                
     3) Kelley, Chandra                 4) List, Sabrina                  
                  33.33     1:09.63 (36.30)     1:39.53 (29.90)     2:09.02 (29.49)
  4 Clark University  'B'                                  NT    2:10.37  
     1) Cullen, Jess                    2) King, Morgan                   
     3) Shepro, Sarah                   4) Stewart, Corri                 
                  31.61     1:07.37 (35.76)     1:41.25 (33.88)     2:10.37 (29.12)
  5 Clark University  'C'                                  NT   x2:12.60  
     1) Lindboe, Tracy                  2) Rouleau, Emily                 
     3) Gieseker, Annie                 4) Rogers, Nicole                 
                  33.29     1:10.47 (37.18)     1:42.06 (31.59)     2:12.60 (30.54)
 -- Clark University  'D'                                  NT   X2:19.93  
     1) MacDowell, Katie                2) Helm, Samantha                 
     3) Aballo, Jen                     4) Crawford, Cassie 22            
                  36.75     1:14.30 (37.55)     1:50.96 (36.66)     2:19.93 (28.97)
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark University  'A'                                  NT    1:44.26   11  
     1) Garr, Ryan                      2) Hart, Cooper                   
     3) Howard, Dan                     4) Jackson, Drew                  
                  26.47       56.78 (30.31)     1:21.96 (25.18)     1:44.26 (22.30)
  2 Babson College-NE  'A'                                 NT    1:44.52    4  
     1) Noelting, Phil 21               2) Pope, Ryan                     
     3) Louie, Justin                   4) Krantzberg, Mauricio           
                  26.73       56.99 (30.26)     1:22.42 (25.43)     1:44.52 (22.10)
  3 Babson College-NE  'B'                                 NT    1:50.42    2  
     1) Wear, Sam                       2) Suen, Geoffrey                 
     3) Glasscock, Thayer 21            4) Rameriz, Ricardo               
                  29.94     1:00.67 (30.73)     1:27.30 (26.63)     1:50.42 (23.12)
  4 Babson College-NE  'C'                                 NT   x1:56.53  
     1) Rodriguez, Maro 21              2) Bonina, Joel                   
     3) Merolle, Mark                   4) Kotwal, Pranav                 
                  29.89     1:03.36 (33.47)     1:29.97 (26.61)     1:56.53 (26.56)
  5 Clark University  'B'                                  NT    2:05.54  
     1) Coose, Cory                     2) Carnevale, Dave                
     3) Jayakody, Chatura               4) Amari, Jeff                    
                  34.71     1:10.10 (35.39)     1:37.98 (27.88)     2:05.54 (27.56)
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rosen, Elizabeth             Clark                     NT   11:24.62    9  
                  30.55     1:04.43 (33.88)     1:38.55 (34.12)     2:12.73 (34.18)
        2:47.08 (34.35)     3:21.64 (34.56)     3:56.48 (34.84)     4:31.59 (35.11)
        5:06.90 (35.31)     5:41.88 (34.98)     6:16.73 (34.85)     6:51.27 (34.54)
        7:26.09 (34.82)     8:00.54 (34.45)     8:34.62 (34.08)     9:08.69 (34.07)
        9:42.85 (34.16)    10:17.17 (34.32)    10:51.84 (34.67)    11:24.62 (32.78)
  2 Rohde, Meaghan               Babson-NE                 NT   11:35.14    4  
                  31.15     1:04.49 (33.34)     1:38.55 (34.06)     2:13.06 (34.51)
        2:47.36 (34.30)     3:22.34 (34.98)     3:56.95 (34.61)     4:32.15 (35.20)
        5:07.00 (34.85)     5:41.84 (34.84)     6:16.73 (34.89)     6:51.64 (34.91)
        7:26.34 (34.70)     8:01.61 (35.27)     8:36.91 (35.30)     9:12.51 (35.60)
        9:48.09 (35.58)    10:24.29 (36.20)    11:00.02 (35.73)    11:35.14 (35.12)
  3 Senterfitt, Karissa          Clark                     NT   11:57.03    3  
                  31.69   2:52.69 (2:21.00)     3:28.35 (35.66)   4:40.00 (1:11.65)
      5:52.29 (1:12.29)     6:28.27 (35.98)     7:04.22 (35.95)     7:40.15 (35.93)
        8:16.51 (36.36)     8:52.70 (36.19)     9:29.38 (36.68)    10:05.49 (36.11)
       10:41.62 (36.13)    11:17.03 (35.41)    11:52.37 (35.34)     11:57.03 (4.66)
  4 Danchise-Curtis, Korin       Clark                     NT   12:25.75    2  
                  33.05     1:09.46 (36.41)     1:47.10 (37.64)     2:24.91 (37.81)
        3:02.15 (37.24)     3:40.17 (38.02)     4:17.87 (37.70)     4:55.71 (37.84)
        5:33.59 (37.88)     6:11.69 (38.10)     6:49.60 (37.91)     7:27.59 (37.99)
        8:05.03 (37.44)     8:42.86 (37.83)     9:20.26 (37.40)     9:57.85 (37.59)
       10:34.95 (37.10)    11:12.60 (37.65)    11:49.93 (37.33)    12:25.75 (35.82)
  5 Conlon, Katelynn             Babson-NE                 NT   13:26.86    1  
                  33.58     1:10.47 (36.89)     1:49.16 (38.69)     2:29.06 (39.90)
        3:09.32 (40.26)     3:49.96 (40.64)     4:30.71 (40.75)     5:12.07 (41.36)
        5:53.58 (41.51)     6:34.93 (41.35)     7:16.21 (41.28)     7:57.37 (41.16)
        8:38.18 (40.81)     9:19.61 (41.43)    10:01.11 (41.50)    10:42.48 (41.37)
       11:24.20 (41.72)    12:05.86 (41.66)    12:47.52 (41.66)    13:26.86 (39.34)
 -- Rogers, Nicole               Clark                     NT  X13:34.41  
                  33.78     1:12.44 (38.66)     1:52.62 (40.18)     2:33.25 (40.63)
        3:14.36 (41.11)     3:55.25 (40.89)     4:36.38 (41.13)     5:17.41 (41.03)
        5:58.31 (40.90)     6:40.21 (41.90)     7:21.93 (41.72)     8:03.78 (41.85)
        8:45.80 (42.02)     9:27.61 (41.81)    10:09.03 (41.42)    10:50.91 (41.88)
       11:32.79 (41.88)    12:14.55 (41.76)    12:55.69 (41.14)    13:34.41 (38.72)
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Regan, Mike                  Babson-NE                 NT   11:12.35    9  
                  29.55     1:01.83 (32.28)     1:35.09 (33.26)     2:08.34 (33.25)
        2:42.63 (34.29)     3:16.66 (34.03)     3:50.44 (33.78)     4:24.88 (34.44)
        4:59.11 (34.23)     5:33.96 (34.85)     6:08.98 (35.02)     6:43.53 (34.55)
        7:18.13 (34.60)     7:52.65 (34.52)     8:26.86 (34.21)     9:00.87 (34.01)
        9:33.98 (33.11)    10:07.94 (33.96)    10:40.80 (32.86)    11:12.35 (31.55)
  2 O'Keefe, Tim                 Clark                     NT   11:25.38    4  
                  30.20     1:03.36 (33.16)     1:37.57 (34.21)     2:11.96 (34.39)
        2:46.59 (34.63)     3:21.45 (34.86)     3:56.46 (35.01)     4:31.09 (34.63)
        5:06.33 (35.24)     5:40.97 (34.64)     6:15.63 (34.66)     6:50.25 (34.62)
        7:25.00 (34.75)     7:59.47 (34.47)     8:34.02 (34.55)     9:08.52 (34.50)
        9:43.28 (34.76)    10:18.04 (34.76)    10:52.11 (34.07)    11:25.38 (33.27)
  3 Reid, Curtis                 Clark                     NT   11:29.62    3  
                  29.36     1:02.41 (33.05)     1:36.82 (34.41)     2:11.79 (34.97)
        2:45.85 (34.06)     3:20.53 (34.68)     3:54.99 (34.46)     4:30.35 (35.36)
        5:06.17 (35.82)     5:41.73 (35.56)     6:17.17 (35.44)     6:52.21 (35.04)
        7:27.28 (35.07)     8:02.58 (35.30)     8:37.40 (34.82)     9:12.52 (35.12)
        9:47.06 (34.54)    10:21.95 (34.89)    10:56.79 (34.84)    11:29.62 (32.83)
  4 Yocum, Josh                  Clark                     NT   12:04.30    2  
                  30.63     1:04.44 (33.81)     1:39.92 (35.48)     2:16.02 (36.10)
        2:52.80 (36.78)     3:29.48 (36.68)     4:06.85 (37.37)     4:44.17 (37.32)
        5:21.51 (37.34)     5:59.39 (37.88)     6:36.88 (37.49)     7:14.17 (37.29)
        7:51.33 (37.16)     8:28.51 (37.18)     9:06.19 (37.68)     9:42.90 (36.71)
       10:19.43 (36.53)    10:55.79 (36.36)    11:32.11 (36.32)    12:04.30 (32.19)
  5 Gray, Ari                    Babson-NE                 NT   12:04.55    1  
                  31.02     1:05.15 (34.13)     1:40.86 (35.71)     2:17.45 (36.59)
        2:54.65 (37.20)     3:32.02 (37.37)     4:09.52 (37.50)     4:46.64 (37.12)
        5:24.09 (37.45)     6:01.43 (37.34)     6:38.90 (37.47)     7:16.47 (37.57)
        7:53.41 (36.94)     8:30.28 (36.87)     9:07.09 (36.81)     9:43.84 (36.75)
       10:20.29 (36.45)    10:56.23 (35.94)    11:31.70 (35.47)    12:04.55 (32.85)
  6 Rollinger, Paul              Babson-NE                 NT   12:24.38  
                  31.15     1:05.91 (34.76)     1:42.22 (36.31)     2:19.19 (36.97)
        2:56.63 (37.44)     3:34.24 (37.61)     4:12.15 (37.91)     4:50.28 (38.13)
        5:28.52 (38.24)     6:05.79 (37.27)     6:43.74 (37.95)     7:21.95 (38.21)
        8:00.25 (38.30)     8:38.80 (38.55)     9:16.77 (37.97)     9:54.95 (38.18)
       10:33.74 (38.79)    11:11.44 (37.70)    11:49.06 (37.62)    12:24.38 (35.32)
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martinek, Sara               Babson-NE            2:07.52    2:03.76    9  
                  29.34     1:00.01 (30.67)     1:31.31 (31.30)     2:03.76 (32.45)
  2 Wigley, Britney              Clark                     NT    2:08.20    4  
                  29.22     1:01.18 (31.96)     1:34.72 (33.54)     2:08.20 (33.48)
  3 Stewart, Corri               Clark                     NT    2:14.77    3  
                  30.94     1:05.17 (34.23)     1:40.44 (35.27)     2:14.77 (34.33)
  4 Smith, Lauren                Clark                     NT    2:17.69    2  
                  32.19     1:06.33 (34.14)     1:41.55 (35.22)     2:17.69 (36.14)
  5 Wong, Shirley                Babson-NE            2:28.43    2:22.98    1  
                  32.48     1:07.91 (35.43)     1:44.76 (36.85)     2:22.98 (38.22)
 -- Packard, Lisa                Clark                     NT   X2:33.27  
                  32.33     1:10.42 (38.09)     1:53.02 (42.60)     2:33.27 (40.25)
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garr, Ryan                   Clark                     NT    1:49.62    9  
                  24.93       52.57 (27.64)     1:21.27 (28.70)     1:49.62 (28.35)
  2 Plaisted, Ted             20 Babson-NE            1:58.00    1:51.66    4  
                  24.79       52.35 (27.56)     1:21.43 (29.08)     1:51.66 (30.23)
  3 Foutsitzis, Tom              Babson-NE            1:57.10    1:53.29    3  
                  25.08       53.32 (28.24)     1:23.72 (30.40)     1:53.29 (29.57)
  4 Walsh, Brian                 Clark                     NT    2:05.86    2  
                  26.91       58.09 (31.18)     1:31.59 (33.50)     2:05.86 (34.27)
  5 Dimuccio, Joe                Babson-NE                 NT    2:15.18    1  
                  28.75     1:00.95 (32.20)     1:37.06 (36.11)     2:15.18 (38.12)
  6 Amari, Jeff                  Clark                     NT    2:17.45  
                  29.79     1:03.69 (33.90)     1:40.46 (36.77)     2:17.45 (36.99)
 
Event 7  Women 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mosk, Mallory                Babson-NE                 NT      30.10    9  
  2 Akerfelds, Dana              Clark                     NT      30.74    4  
  3 Cullen, Jess                 Clark                     NT      31.73    3  
  4 Lindboe, Tracy               Clark                     NT      32.65    2  
  5 List, Sabrina                Babson-NE                 NT      32.80    1  
  6 Stone, Christina             Babson-NE                 NT      32.99  
 
Event 8  Men 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Noelting, Phil            21 Babson-NE                 NT      27.00    9  
  2 Jackson, Drew                Clark                     NT      27.08    4  
  3 Wear, Sam                    Babson-NE                 NT      29.62    3  
  4 Wilson, James                Babson-NE                 NT      29.72    2  
  5 Coose, Cory                  Clark                     NT      35.34    1  
  6 Wetmore, Greg                Clark                     NT      37.89  
 
Event 9  Women 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nadkarni, Nikita             Babson-NE                 NT      32.99    9  
  2 King, Morgan                 Clark                     NT      35.94    4  
  3 Hanson, Caitlin              Clark                     NT      37.05    3  
  4 Frenette, Julia              Babson-NE                 NT      37.11    2  
  5 Rouleau, Emily               Clark                     NT      37.45    1  
  6 Burns, Steph                 Babson-NE                 NT      38.68  
 
Event 10  Men 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hart, Cooper                 Clark                     NT      30.60    9  
  2 Suen, Geoffrey               Babson-NE                 NT      30.69    4  
  3 Duffy, Lamar                 Clark                     NT      30.87    3  
  4 Gurevich, Mike               Babson-NE                 NT      32.47    2  
  5 Bonina, Joel                 Babson-NE                 NT      33.19    1  
  6 Carnevale, Dave              Clark                     NT      36.52  
 
Event 11  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Filippini, Mia               Babson-NE            1:07.50    1:01.21    9  
                  27.97     1:01.21 (33.24)                                        
  2 Lagasse, Kayleigh            Clark                     NT    1:05.39    4  
                  30.70     1:05.39 (34.69)                                        
  3 Senterfitt, Karissa          Clark                     NT    1:05.67    3  
                  30.95     1:05.67 (34.72)                                        
  4 Kelley, Chandra              Babson-NE            1:15.52    1:12.90    2  
                  31.24     1:12.90 (41.66)                                        
  5 Shepro, Sarah                Clark                     NT    1:13.46    1  
                  33.38     1:13.46 (40.08)                                        
 
Event 12  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Howard, Dan                  Clark                     NT      57.44    9  
                  26.96       57.44 (30.48)                                        
  2 Louie, Justin                Babson-NE              59.75      57.91    4  
                  27.26       57.91 (30.65)                                        
  3 Glasscock, Thayer         21 Babson-NE            1:00.21      58.50    3  
                  27.11       58.50 (31.39)                                        
  4 Merolle, Mark                Babson-NE            1:06.10    1:02.99    2  
                  28.87     1:02.99 (34.12)                                        
  5 Yocum, Josh                  Clark                     NT    1:06.55    1  
                  30.71     1:06.55 (35.84)                                        
  6 Jayakody, Chatura            Clark                     NT    1:07.74  
                  30.99     1:07.74 (36.75)                                        
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Erin                  Clark                     NT      25.99    9  
  2 Stone, Lindsey               Clark                     NT      26.58    4  
  3 Bishop, Brittany             Babson-NE                 NT      27.22    3  
  4 Rohde, Meaghan               Babson-NE              26.87      27.50    2  
  5 Martinek, Sara               Babson-NE              27.10      27.60    1  
  6 MacDowell, Katie             Clark                     NT      29.31  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krantzberg, Mauricio         Babson-NE              22.74      22.25    9  
  2 Garr, Ryan                   Clark                     NT      22.63    4  
  3 Rameriz, Ricardo             Babson-NE              23.55      23.31    3  
  4 Noelting, Phil            21 Babson-NE              23.52      24.11    2  
  5 Reid, Curtis                 Clark                     NT      25.57    1  
  6 Amari, Jeff                  Clark                     NT      26.05  
 
Event 15  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Eileen               Clark                     NT     191.25    9  
  2 Baker, Jess                  Clark                     NT     171.10    4  
  3 Provost, Shaun               Clark                     NT     141.35    3  
 -- Heller, Jordan               Clark                     NT    X160.05  
 
Event 16  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pezella, Sal                 Clark                     NT     203.60    9  
  2 Pope, Ryan                   Babson-NE                 NT     178.50    4  
  3 Moody, Sam                   Clark                     NT     162.45    3  
  4 Stabile, Mark                Clark                     NT     161.20    2  
 -- Oldenburg, Colin             Clark                     NT    X165.90  
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Erin                  Clark                     NT      56.69    9  
                  27.69       56.69 (29.00)                                        
  2 Martinek, Sara               Babson-NE              57.91      57.31    4  
                  27.65       57.31 (29.66)                                        
  3 Stone, Lindsey               Clark                     NT      59.01    3  
                  28.32       59.01 (30.69)                                        
  4 Stewart, Corri               Clark                     NT    1:01.01    2  
                  29.82     1:01.01 (31.19)                                        
  5 Kelley, Chandra              Babson-NE            1:03.59    1:01.22    1  
                  29.45     1:01.22 (31.77)                                        
  6 Wong, Shirley                Babson-NE            1:06.71    1:05.30  
                  31.35     1:05.30 (33.95)                                        
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krantzberg, Mauricio         Babson-NE              57.34      50.52    9  
                  24.17       50.52 (26.35)                                        
  2 Foutsitzis, Tom              Babson-NE              51.35      50.54    4  
                  24.56       50.54 (25.98)                                        
  3 Jackson, Drew                Clark                     NT      50.66    3  
                  24.19       50.66 (26.47)                                        
  4 Rameriz, Ricardo             Babson-NE              54.24      51.94    2  
                  24.72       51.94 (27.22)                                        
  5 Walsh, Brian                 Clark                     NT      55.52    1  
                  27.16       55.52 (28.36)                                        
  6 Amari, Jeff                  Clark                     NT    1:00.77  
                  29.51     1:00.77 (31.26)                                        
 
Event 19  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mosk, Mallory                Babson-NE                 NT    1:03.96    9  
                  31.51     1:03.96 (32.45)                                        
  2 Akerfelds, Dana              Clark                     NT    1:05.66    4  
                  31.91     1:05.66 (33.75)                                        
  3 Cullen, Jess                 Clark                     NT    1:08.32    3  
                  32.44     1:08.32 (35.88)                                        
  4 Lindboe, Tracy               Clark                     NT    1:10.04    2  
                  34.47     1:10.04 (35.57)                                        
  5 Stone, Christina             Babson-NE                 NT    1:10.41    1  
                  34.23     1:10.41 (36.18)                                        
  6 Gutierrez, Claudia           Babson-NE                 NT    1:20.98  
                  38.32     1:20.98 (42.66)                                        
 
Event 20  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garr, Ryan                   Clark                     NT      54.54    9  
                  27.04       54.54 (27.50)                                        
  2 Plaisted, Ted             20 Babson-NE              58.56      56.52    4  
                  27.30       56.52 (29.22)                                        
  3 Noelting, Phil            21 Babson-NE            1:00.71      58.46    3  
                  28.36       58.46 (30.10)                                        
  4 Howard, Dan                  Clark                     NT    1:01.08    2  
                  30.21     1:01.08 (30.87)                                        
  5 Wilson, James                Babson-NE            1:05.66    1:04.48    1  
                  30.89     1:04.48 (33.59)                                        
  6 Coose, Cory                  Clark                     NT    1:15.36  
                  36.56     1:15.36 (38.80)                                        
 
Event 21  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nadkarni, Nikita             Babson-NE            1:13.79    1:11.94    9  
                  33.69     1:11.94 (38.25)                                        
  2 King, Morgan                 Clark                     NT    1:17.15    4  
                  36.77     1:17.15 (40.38)                                        
  3 Frenette, Julia              Babson-NE            1:18.66    1:19.83    3  
                  37.98     1:19.83 (41.85)                                        
  4 Hanson, Caitlin              Clark                     NT    1:20.48    2  
                  38.10     1:20.48 (42.38)                                        
  5 Rouleau, Emily               Clark                     NT    1:22.27    1  
                  38.81     1:22.27 (43.46)                                        
  6 Burns, Steph                 Babson-NE                 NT    1:22.59  
                  39.19     1:22.59 (43.40)                                        
 
Event 22  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hart, Cooper                 Clark                     NT    1:07.27    9  
                  31.37     1:07.27 (35.90)                                        
  2 Suen, Geoffrey               Babson-NE            1:09.45    1:07.83    4  
                  30.47     1:07.83 (37.36)                                        
  3 Duffy, Lamar                 Clark                     NT    1:08.31    3  
                  31.53     1:08.31 (36.78)                                        
  4 Pope, Ryan                   Babson-NE            1:08.26    1:08.36    2  
                  31.27     1:08.36 (37.09)                                        
  5 Bonina, Joel                 Babson-NE            1:14.06    1:12.51    1  
                  35.21     1:12.51 (37.30)                                        
  6 Carnevale, Dave              Clark                     NT    1:20.33  
                  36.92     1:20.33 (43.41)                                        
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wigley, Britney              Clark                     NT    5:32.76    9  
                  29.74     1:01.77 (32.03)     1:35.26 (33.49)     2:09.22 (33.96)
        2:42.95 (33.73)     3:17.05 (34.10)     3:51.16 (34.11)     4:25.55 (34.39)
        4:59.62 (34.07)     5:32.76 (33.14)                                        
  2 Rosen, Elizabeth             Clark                     NT    5:33.31    4  
                  29.23     1:02.15 (32.92)     1:35.75 (33.60)     2:09.43 (33.68)
        2:43.63 (34.20)     3:17.92 (34.29)     3:52.31 (34.39)     4:26.72 (34.41)
        5:00.60 (33.88)     5:33.31 (32.71)                                        
  3 Rohde, Meaghan               Babson-NE            5:37.65    5:42.25    3  
                  30.93     1:04.39 (33.46)     1:38.77 (34.38)     2:13.63 (34.86)
        2:48.58 (34.95)     3:23.82 (35.24)     3:58.45 (34.63)     4:33.58 (35.13)
        5:08.45 (34.87)     5:42.25 (33.80)                                        
  4 List, Sabrina                Babson-NE            6:15.17    6:06.03    2  
                  33.38     1:09.11 (35.73)     1:46.05 (36.94)     2:23.87 (37.82)
        3:01.13 (37.26)     3:38.22 (37.09)     4:15.41 (37.19)     4:52.65 (37.24)
        5:29.66 (37.01)     6:06.03 (36.37)                                        
  5 Aballo, Jen                  Clark                     NT    6:10.32    1  
                  33.54     1:10.13 (36.59)     1:47.64 (37.51)     2:25.44 (37.80)
        3:03.80 (38.36)     3:41.90 (38.10)     4:19.85 (37.95)     4:57.24 (37.39)
        5:34.50 (37.26)     6:10.32 (35.82)                                        
  6 Conlon, Katelynn             Babson-NE            6:27.68    6:36.98  
                  34.19     1:11.60 (37.41)     1:51.51 (39.91)     2:32.81 (41.30)
        3:13.56 (40.75)     3:54.40 (40.84)     4:35.81 (41.41)     5:16.87 (41.06)
        5:58.11 (41.24)     6:36.98 (38.87)                                        
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jackson, Drew                Clark                     NT    5:12.91    9  
                  27.47       57.66 (30.19)     1:29.30 (31.64)     2:00.99 (31.69)
        2:33.14 (32.15)     3:05.49 (32.35)     3:37.97 (32.48)     4:10.52 (32.55)
        4:42.58 (32.06)     5:12.91 (30.33)                                        
  2 Regan, Mike                  Babson-NE            5:35.22    5:26.19    4  
                  27.38       57.76 (30.38)     1:29.89 (32.13)     2:02.65 (32.76)
        2:35.99 (33.34)     3:09.74 (33.75)     3:43.72 (33.98)     4:18.03 (34.31)
        4:52.42 (34.39)     5:26.19 (33.77)                                        
  3 O'Keefe, Tim                 Clark                     NT    5:36.11    2.5
                  30.30     1:04.20 (33.90)     1:39.15 (34.95)     2:13.97 (34.82)
        2:48.34 (34.37)     3:22.93 (34.59)     3:57.77 (34.84)     4:31.89 (34.12)
        5:05.25 (33.36)     5:36.11 (30.86)                                        
  3 Reid, Curtis                 Clark                     NT    5:36.11    2.5
                  28.63     1:01.68 (33.05)     1:36.23 (34.55)     2:11.30 (35.07)
        2:46.07 (34.77)     3:20.94 (34.87)     3:55.90 (34.96)     4:30.54 (34.64)
        5:04.86 (34.32)     5:36.11 (31.25)                                        
  5 Rollinger, Paul              Babson-NE            6:06.97    5:57.54    1  
                  30.42     1:04.88 (34.46)     1:40.41 (35.53)     2:17.06 (36.65)
        2:53.75 (36.69)     3:31.00 (37.25)     4:08.39 (37.39)     4:45.06 (36.67)
        5:22.42 (37.36)     5:57.54 (35.12)                                        
  6 Gray, Ari                    Babson-NE            6:11.66    6:04.99  
                  30.81     1:05.38 (34.57)     1:41.40 (36.02)     2:17.98 (36.58)
        2:54.94 (36.96)     3:32.81 (37.87)     4:11.51 (38.70)     4:49.90 (38.39)
        5:27.92 (38.02)     6:04.99 (37.07)                                        
 
Event 25  Women 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Filippini, Mia               Babson-NE                 NT      27.22    9  
  2 Smith, Erin                  Clark                     NT      28.41    4  
  3 Lagasse, Kayleigh            Clark                     NT      30.06    3  
  4 Kelley, Chandra              Babson-NE                 NT      30.18    2  
  5 Gieseker, Annie              Clark                     NT      33.73    1  
  6 Gutierrez, Claudia           Babson-NE                 NT      37.14  
 
Event 26  Men 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foutsitzis, Tom              Babson-NE                 NT      25.29    9  
  2 Howard, Dan                  Clark                     NT      25.92    4  
  3 Louie, Justin                Babson-NE                 NT      26.60    3  
  4 Duffy, Lamar                 Clark                     NT      27.01    2  
  5 Glasscock, Thayer         21 Babson-NE                 NT      27.17    1  
  6 Jayakody, Chatura            Clark                     NT      28.14  
 
Event 27  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baker, Jess                  Clark                     NT     192.70    9  
  2 Heller, Jordan               Clark                     NT     172.45    4  
  3 Garcia, Eileen               Clark                     NT     161.10    3  
 
Event 28  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pezella, Sal                 Clark                     NT     228.05    9  
  2 Moody, Sam                   Clark                     NT     167.35    4  
  3 Stabile, Mark                Clark                     NT     150.00    3  
 -- Oldenburg, Colin             Clark                     NT    X140.70  
 
Event 29  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mosk, Mallory                Babson-NE            2:22.84    2:20.96    9  
                  30.31     1:05.22 (34.91)     1:47.12 (41.90)     2:20.96 (33.84)
  2 Nadkarni, Nikita             Babson-NE            2:27.40    2:24.26    4  
                  31.87     1:08.60 (36.73)     1:49.39 (40.79)     2:24.26 (34.87)
  3 Senterfitt, Karissa          Clark                     NT    2:26.75    3  
                  31.79     1:10.20 (38.41)     1:54.19 (43.99)     2:26.75 (32.56)
  4 Rosen, Elizabeth             Clark                     NT    2:28.35    2  
                  31.28     1:10.85 (39.57)     1:54.37 (43.52)     2:28.35 (33.98)
  5 Cullen, Jess                 Clark                     NT    2:35.96    1  
                  34.89     1:12.40 (37.51)     1:57.92 (45.52)     2:35.96 (38.04)
  6 Burns, Steph                 Babson-NE                 NT    2:43.20  
                  34.83     1:18.94 (44.11)     2:04.92 (45.98)     2:43.20 (38.28)
 
Event 30  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hart, Cooper                 Clark                     NT    2:11.60    9  
                  28.11     1:00.32 (32.21)     1:38.80 (38.48)     2:11.60 (32.80)
  2 Glasscock, Thayer         21 Babson-NE            2:19.51    2:12.30    4  
                  28.23     1:01.65 (33.42)     1:41.91 (40.26)     2:12.30 (30.39)
  3 Pope, Ryan                   Babson-NE                 NT    2:17.82    3  
                  28.83     1:04.64 (35.81)     1:43.95 (39.31)     2:17.82 (33.87)
  4 Louie, Justin                Babson-NE            2:19.84    2:17.84    2  
                  29.21     1:04.95 (35.74)     1:48.34 (43.39)     2:17.84 (29.50)
  5 O'Keefe, Tim                 Clark                     NT    2:24.51    1  
                  30.62     1:09.06 (38.44)     1:50.85 (41.79)     2:24.51 (33.66)
  6 Yocum, Josh                  Clark                     NT    2:31.54  
                  31.06     1:12.51 (41.45)     1:57.67 (45.16)     2:31.54 (33.87)
 
Event 31  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Babson College-NE  'A'                                 NT    3:49.98   11  
     1) Filippini, Mia                  2) Bishop, Brittany               
     3) Rohde, Meaghan                  4) Martinek, Sara                 
                  26.92       56.16 (56.16)     1:24.03 (27.87)     1:56.14 (59.98)
        2:23.67 (27.53)     2:53.53 (57.39)     3:20.20 (26.67)     3:49.98 (56.45)
  2 Babson College-NE  'B'                                 NT    4:20.32    4  
     1) Stone, Christina                2) Wong, Shirley                  
     3) Conlon, Katelynn                4) Frenette, Julia                
                  31.25   1:04.44 (1:04.44)     1:35.53 (31.09)   2:09.14 (1:04.70)
        2:41.31 (32.17)   3:17.87 (1:08.73)     3:47.24 (29.37)   4:20.32 (1:02.45)
 -- Clark University  'A'                                  NT   X3:50.84  
     1) Smith, Erin                     2) Wigley, Britney                
     3) Stone, Lindsey                  4) Akerfelds, Dana                
                  27.26       56.18 (56.18)     1:24.41 (28.23)     1:55.37 (59.19)
        2:23.44 (28.07)     2:53.62 (58.25)     3:20.04 (26.42)     3:50.84 (57.22)
 -- Clark University  'B'                                  NT   X4:05.18  
     1) Stewart, Corri                  2) Hanson, Caitlin                
     3) Senterfitt, Karissa             4) Lagasse, Kayleigh              
                  29.57   1:01.63 (1:01.63)     1:31.96 (30.33)   2:05.05 (1:03.42)
        2:33.87 (28.82)     3:05.02 (59.97)     3:33.74 (28.72)   4:05.18 (1:00.16)
 -- Clark University  'D'                                  NT   X4:17.37  
     1) MacDowell, Katie                2) Shepro, Sarah                  
     3) Danchise-Curtis, Korin          4) Lindboe, Tracy                 
                  31.36   1:06.27 (1:06.27)     1:36.21 (29.94)   2:09.43 (1:03.16)
        2:40.06 (30.63)   3:13.59 (1:04.16)     3:44.32 (30.73)   4:17.37 (1:03.78)
 -- Clark University  'C'                                  NT   X4:18.21  
     1) Crawford, Cassie 22             2) Smith, Lauren                  
     3) Rogers, Nicole                  4) Packard, Lisa                  
                  31.46   1:04.87 (1:04.87)     1:35.25 (30.38)   2:08.00 (1:03.13)
        2:39.02 (31.02)   3:13.45 (1:05.45)     3:43.29 (29.84)   4:18.21 (1:04.76)
 
Event 32  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Babson College-NE  'A'                                 NT    3:21.87   11  
     1) Foutsitzis, Tom                 2) Rameriz, Ricardo               
     3) Plaisted, Ted 20                4) Krantzberg, Mauricio           
                  24.63       50.95 (50.95)     1:14.90 (23.95)     1:42.38 (51.43)
        2:05.54 (23.16)     2:31.53 (49.15)     2:55.07 (23.54)     3:21.87 (50.34)
  2 Babson College-NE  'B'                                 NT    3:38.65    4  
     1) Wear, Sam                       2) Rodriguez, Maro 21             
     3) Merolle, Mark                   4) Regan, Mike                    
                  26.08       55.04 (55.04)     1:20.74 (25.70)     1:50.61 (55.57)
        2:16.91 (26.30)     2:46.66 (56.05)     3:10.94 (24.28)     3:38.65 (51.99)
  3 Babson College-NE  'C'                                 NT   x3:53.83  
     1) Gray, Ari                       2) Gurevich, Mike                 
     3) Bedeau, Quincy                  4) Dimuccio, Joe                  
                  29.47   1:01.88 (1:01.88)     1:29.16 (27.28)     1:59.07 (57.19)
        2:25.38 (26.31)     2:57.48 (58.41)     3:23.57 (26.09)     3:53.83 (56.35)
 -- Clark University  'A'                                  NT   X3:35.01  
     1) Duffy, Lamar                    2) Howard, Dan                    
     3) Walsh, Brian                    4) Reid, Curtis                   
                  25.03       52.31 (52.31)     1:17.35 (25.04)     1:46.90 (54.59)
        2:11.87 (24.97)     2:40.31 (53.41)     3:06.07 (25.76)     3:35.01 (54.70)
 -- Clark University  'B'                                  NT   X3:56.79  
     1) Coose, Cory                     2) Yocum, Josh                    
     3) Jayakody, Chatura               4) O'Keefe, Tim                   
                  29.86   1:03.29 (1:03.29)     1:29.93 (26.64)     1:59.65 (56.36)
        2:26.41 (26.76)     2:57.43 (57.78)     3:25.61 (28.18)     3:56.79 (59.36)
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 32                    
 
  1. Clark University                    155   2. Babson College                      137
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 32                     
 
  1. Clark University                    150   2. Babson College                      144